top of page

מה נדרוש מהמועמד/ת שלנו?

עודכן: 21 בפבר׳

רובנו לא יודעים שמותר לנו לבוא בדרישות למועמדים שלנו, אבל האמת היא שדרישת הציבור כלפי נבחריו תסייע להם להצטיין בתפקודם. מה נדרוש? בעיקר דברים שקשורים לשקיפות ותקשורת פתוחההגוש הליברלי מצטיין בנימוס, בהתגייסות ובתרומה לחברה, אבל מסתמן כחלש למדי ביכולת לבוא בדרישות ולעמוד על שלו, במיוחד אל מול המועמדים והנבחרים שלו עצמו.

בבחירות הקרובות לרשויות המקומיות אנחנו משנים את חוקי המשחק. לא רק שמותר לנו לבוא בדרישות למועמדות והמועמדים שלנו, אלא שזו ממש חובתנו. אז מה נדרוש מהם?

1. מחוייבות של ליברלים לליברלים - דרישה תקיפה מראשי.ות הרשימות ומראש המועצה הנבחר.ת להעדיף בניית קואליציה חילונית-ליברלית, לסגור  הסכמים קואליציוניים קודם כל עם סיעות ליברליות ולהצהיר על כך קודם ליום הבחירות.


2. שוויון הלכה למעשה - נדרוש יישום פרקטי של עקרון השוויון:

- חלוקה שוויונית בתקציב הספורט - 50% מתקציב הספורט של המועצה יושקעו בספורט לילדות, נערות ונשים.

- חינוך לדמוקרטיה ברמת מערכת החינוך המקומית.

- לימודי ערבית לכל ילד.ה, כפי שקבוע בחוק. הידעת?! החוק קובע כי כל ילד.ה בישראל ילמדו ערבית במשך שלוש שנים, מתוך הבנה שידיעת השפה הכרחית להבנה, להפחתת הפחד ולקידום השוויון, אך כרגע החוק אינו מציין אם יש ללמד ערבית ביסודי או בתיכון, כך כל מחלקה ״זורקת״ את האחריות על שכנתה, והילדות.ים שלנו פשוט לא לומדות ערבית.

- סטנדרט קבוע ל- 50/50 בבחירת יקירות ויקירי העיר. זה לא סתם אות כבוד. אלה הא.נשים שרחובות ברשות יקראו על שמם בעתיד, וכך נשפיע על תמהיל הרחובות הקרויים על שם נשים לעומת גברים.

3. תפקיד סגן בשכר - נדרוש מהמועמדים לתת את תפקיד הסגנות בשכר לרשימה ליברלית. ברבות מהערים הליברליות כיום הסגנים בשכר הם ממפלגות ימין דתיות, רק מכיוון שהם דרשו זאת בתמורה להצטרפות לקואליציה כגורם שמאפשר לראש העיר את  השקט הדרוש לו ע״י הצבעה בעד המהלכים הרצויים לו. זהו מינוי שמעביר בפועל כוח וכסף לידי מפלגות לא ליברליות בערים ליברליות, תוך שהוא מחזק ראשי עיר באופן לא שקוף ומעודד שחיתות וניצול המעמד לרעה. תחת ידיו של סגן ראש עיר/מועצה עוברים כספים רבים שביכולתו לנתב לאינטרסים שלו, לכן נדחוף בכל הכוח לתת את המינוי הזה למועמד ליברלי. 


4. שקיפות בפרסום מלא של כל החברים בכל רשימה על מנת שנוכל לוודא שאין ברשימה או בקרב תומכיו של המועמד גורמים מושחתים, פליליים או בעלי אינטרס לא נקי.


5. פרסום פרטיהם של נבחרי הציבור ובעלי התפקידים הבכירים ברשות לרבות אמצעי התקשורת איתם. זכותנו לעמוד בקשר עם נבחרינו הנושאים במשרות הממומנות מהמיסים שלנו. 


6. חשיפת הסכמים קואליציוניים והצגתם בשקיפות. כמעט בכל רשות ליברלית נסגרים הסכמים בין ראש המועצה/עיר הליברלי לסיעות הבלתי ליברליות. נדרוש זאת ברשתות, באתר העיריה, בפגישות מועצה. זה יכריח ליברלים לבנות קואליציות ליברליות.


7. פרסום הצעת התקציב וספר התקציב המלא - כיום אין חובה לפרסמו אלא רק תקציר. בסעיפי התקציב המלא נוכל לבדוק האם נפגע השוויון, האם כספין מנותבים למטרות לא ראויות, האם מתקיים חשד לשחיתות או שירות אינטרסים שונים מאינטרס הציבור וכו׳.

8. פרסום קובץ תקציב בלתי רגיל, כיום אין חובה לפרסם.

9. פרסום דוח כספי מבוקר: כיום יש חובה לפרסם רק תקציר (אם כי משרד הפנים מפרסם את הדוח המלא בעצמו של כל רשות באתר שלו)

10. פרסום ספר הקצאות: כיום אין חובה לפרסם


11. פרסום פרוטוקולים של ועדת תכנון ובנייה - כמתחייב בחוק. בועדה הזאת נמצא חלק גדול מהכסף שלנו ולאור מצב הנדל״ן בארץ היא נתונה ללחצים רבים, מה שיכול להוביל לשחיתות וחוסר הגינות כלפינו. נדרוש פרסום של כל החלטה והנימוקים לה.


12. פרסום פירוט התמיכות: כיום אין חובה לפרסם 


13. פרסום דו״ח מבקר הרשות: כיום אין חובה לפרסם


14. פרסום מידע על התקשרויות הרשות: כיום אין חובה לפרס


15. פרסום פרוטוקולים מלאים של מליאת מועצת העיר לרבות שידור לייב בוידאו של ישיבות מליאת המועצה. 


16. פרסום פרוטוקולים של ועדות חובה במועצת העיר - כיום אין חובה לפרסם, מלבד הוועדה לתכנון ובנייה.


17. פרסום יומן ראש הראשות ויומן המועצה - כך נדע עם מי נפגשים בעלי התפקידים ומה הפרוייקטים שהם מקדמים, ולמעשה נסייע להם להישאר ממוקדים בשירות האינטרס של תושבי הרשות.


 

ב-27.02, יום הבחירות לרשויות המקומיות, קמים בבוקר, לוקחים אתכם את הילדות והילדים מגיל 17 ומעלה ויוצאים להצביע בקלפי שלכם. פתק צהוב לראש ראשות ליברלי ופתק לבן לרשימה ליברלית למועצה. אל תוותרו, זו הזדמנות של פעם בחמש שנים.

Comentários


רשימות 5050

רשימות שבראשן עומדות נשים יבטיחו הגדלת מספר הנשים במועצה והגדלת השוויון, וכך גם רשימות ריצ׳רץ׳, שבהן משובצים גברים ונשים לסירוגין.

מיזם 5050 ריכז את הרשימות בכל הערים בארץ שאימצו את עקרון הריצ׳רץ, וגם את אלה שלא. 

חוזה חדש

תנועת "חוזה חדש" קמה על מנת לקדם חוזה חברתי-חוקדתי חדש בישראל, ברוח מגילת העצמאות.  ועל מנת לקדם את עוצמותיה וערכיה של החברה הליברלית, לתוך המוסדות הפוליטיים, והרשויות המוניציפליות תחילה.

 

לתנועה רשימות בכ-25 מועצות מקומיות שיכניסו א.נשים עם רקורד עשייה ואקטיביזם, שיתמודדות בבחירות כדי לאייש  ולשרת את הציבור מעמדות עם כוח והשפעה על החיים בערים הליברליות.

התנדבות לבחירות לרשויות המקומיות

רוצה לעזור לקדם את הרשימות הליברליות ביום הבחירות? 
מלא.י את הפרטים ונהיה בקשר בהקדם

!תודה

bottom of page