top of page

מה הארנונה שלך קונה לך?

עודכן: 1 באוק׳ 2023

ההצבעה שלנו בבחירות המקומיות משפיעה גם על השימוש שהרשות המקומית תעשה בכספי הארנונה שלנו. הדתה או תרבות? צמיחה או שחיתות? זה בידיים שלנו.מי אוהב לשלם ארנונה? מן הסתם ז ולא ההעדפה הראשונה של רובנו, אבל תכל׳ס - גם אין לנו ממש ברירה, כי בלי תשלומי הארנונה שלנו לא נוכל לקבל מהרשות המקומית את שורת השירותים החיוניים לחיי היומיום שלנו. אז אם כבר חייבים לשלם, בואו לפחות נוודא שהכסף הולך לאן שחשוב לנו.

ראש הרשות והעירייה מקבלים עם התפקיד לא רק את הכסף שלנו, אלא גם הרבה מאוד כוח. למעשה, ראשי הרשויות הם סוג של ראשי ממשלה מקומיים, עם הרבה מאוד סמכויות וכח ליישם כמעט כל תכנית, במיוחד אם יש להם קואליציה חזקה והתכניות שמקדמים ראשי הרשויות, מכתיבות את צביון הרשות כולה. תחשבו על זה רגע - עד לא מזמן, מי בכלל חשב על הדתה ברצינות? את מי זה הדאיג? הרי כולנו ראינו, שמענו ואמרנו: ״מה רע בקצת מסורת?״

היום ברור לכולנו, שבכל פרמטר ובכל זירה, הצביון הליברלי-חילוני זקוק להגנה שלנו מפני כוחות מאוד חזקים עם המון תקציבים, שהמטרה המוצהרת שלהם היא לקדם ערכים דתיים, שמרניים ואנטי פלורליסטים על חשבון ערכים ליברליים.


בבחירות לרשויות המקומיות, אנחנו יכולים לספק לעצמנו את ההגנה על הצביון הליברלי שלנו. אם נדאג לבחור ראש רשות שמקדם במוצהר ערכים ליברליים ורשימה של חברי וחברות מועצה שמצהירים על תמיכה בערכים ליברליים, ניתן למועצת העיר ולעומד.ת בראשה את הלגיטימציה ואת הכוח לשמור על הצביון הליברלי ברשות המקומית שלנו.


החל מאירועי תרבות בשבת ומניעת אירועים בהפרדה מגדרית, דרך תחבורה ציבורית בסוף השבוע, השקעה בשטחי מסחר מניבים לעומת השקעה במתקני דת או בהקמת גרעינים תורניים, הכרה בנישואין אזרחיים בעירייה או במועצה, איסור הצבת דוכני תפילין בפתח בתי ספר ועוד.


דבר אחד חייב להיות ברור - התנגדות להדתה היא לא התנגדות לדת! אם פלורליסטי, אז עד הסוף. תושבים שומרי מסורת ודתיים צריכים לקבל מהרשות את כל השירותים שהם זקוקים להם וחפצים בהם - בתי כנסת, מקוואות ומוסדות חינוך מתאימים, אבל רשות ליברלית יכולה וצריכה להפנות תקציבים באופן שווה - ע״פ חוק - גם לזרמי היהדות החילוני, הקונסרבטיבי והרפורמי, ולא רק ליהדות האורתודוכסית.


ואם כבר אנחנו עוסקים בכסף, בואו לא נשכח שאנחנו מצפים מראש הרשות שלנו לא רק לשמור על צביון ליברלי לישוב שלנו, אלא גם לשקיפות. לפני הבחירות וגם לאחריהן. ראש רשות שמבטיח לנו שקיפות (וגם מקיים) הוא ראש רשות שיודע שאנחנו רוצים לדעת לאן הכסף שלנו הולך ולמה הוא משמש, את מי ממנים לתפקידי מפתח בעלי השפעה בעירייה או במועצה ועל פי איזה קריטריונים ובאיזה תהליכים מתקיימים המינויים האלה. וככל שיש מועצה שמחוייבת יותר לערך השקיפות, כך קטן הסיכון שתהיה שחיתות.

ב-31.10 יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות, ויותר רשויות ליברליות = ישראל יותר ליברלית.

 

אז מה עושים? קמים בבוקר, לוקחים אתכם את בני המשפחה, החברים והשכנים בעלי זכות ההצבעה, תושבי ישראל בני 17 ומעלה ויוצאים להצביע בקלפי שלכם - פתק צהוב לראש ראשות ליברלי ופתק לבן לרשימה ליברלית למועצה ושומרים על ישראל ליברלית.

Comments


רשימות 5050

רשימות שבראשן עומדות נשים יבטיחו הגדלת מספר הנשים במועצה והגדלת השוויון, וכך גם רשימות ריצ׳רץ׳, שבהן משובצים גברים ונשים לסירוגין.

מיזם 5050 ריכז את הרשימות בכל הערים בארץ שאימצו את עקרון הריצ׳רץ, וגם את אלה שלא. 

חוזה חדש

תנועת "חוזה חדש" קמה על מנת לקדם חוזה חברתי-חוקדתי חדש בישראל, ברוח מגילת העצמאות.  ועל מנת לקדם את עוצמותיה וערכיה של החברה הליברלית, לתוך המוסדות הפוליטיים, והרשויות המוניציפליות תחילה.

 

לתנועה רשימות בכ-25 מועצות מקומיות שיכניסו א.נשים עם רקורד עשייה ואקטיביזם, שיתמודדות בבחירות כדי לאייש  ולשרת את הציבור מעמדות עם כוח והשפעה על החיים בערים הליברליות.

התנדבות לבחירות לרשויות המקומיות

רוצה לעזור לקדם את הרשימות הליברליות ביום הבחירות? 
מלא.י את הפרטים ונהיה בקשר בהקדם

!תודה

bottom of page