top of page

הדברים החשובים שבדרך

עודכן: 19 בפבר׳

איך נראית הדרך שלך לעבודה בבוקר? מה מצב הפקקים? יש תחבורה ציבורית? וכשמגיעה השבת, איזה אפשרויות יש לך להגיע לים, לנסוע לטייל או לבקר את סבא וסבתא?נכון בכל עיר יש רחוב ויצמן? אז הוויצמן הוא אותו ויצמן, אבל לא בכל עיר מגיעים אליו באותה דרך. יש ערים שבהן הכביש שמוביל לוויצמן הוא כביש מטופח ומתוחזק, שיש בו אפילו נתיב מיוחד לתחבורה הציבורית שפועלת כל השבוע, כולל בשבת. ויש ערים שבהן הדרך לוויצמן היא על כביש רעוע שראה ימים טובים יותר, אבל זה היה ממש מזמן. כביש מלא מהמורות ובורות, שסימני הנתיבים עליו דהו מזמן ושמאטים את התנועה ומסכנים את המשתמשים בו.


כמובן שלגודל התקציב של הרשות וליכולת של ראש הרשות לנהל את התקציב ביעילות יש השפעה גדולה מאוד על איכות התשתיות ועל דברים חשובים כמו מצב הכבישים שלוקחים אתכם לוויצמן, אבל איכות התשתיות תלויה לא רק בכסף, אלא גם, ואפילו בעיקר, בתעדוף של הרשות.


רשות ליברלית, שמחויבת לשוויון חברתי ומגדרי, שדואגת לכל התושבים והתושבות באשר הם ושמטפלת בכולם – באנשים עם מוגבלויות, באנשי הקהילה הלהט״בית, בתושבי השכונות המוחלשות, בבני ובנות הגיל השלישי ועוד – היא רשות שתשקיע בתכניות שמכוונות לטיפוח אותן אוכלוסיות, ובפועל לחיזוק ושיפור התשתיות של הרשות כולה, לרווחת כלל התושבים. איך? למשל ע״י שיפור איכות הכבישים, סלילת מסלולי הליכה ואופניים לתנועה בטוחה, לעידוד הבריאות והאוויר הנקי, הנגשת דרכים ומתקנים לנכים, יצירת נתיבי תחבורה ציבורית להקלה בעומסים, הקמת מתקני ספורט ותחזוקתם בכל רחבי העיר, שיפוץ והקמת בתי ספר, חניונים, שטחים ירוקים, שטחי מסחר, פארקים וגני שעשועים, מרכזי מחזור, גינון חסכוני במים, השקעה במערכות אנרגיה ירוקה שחוסכות ואפילו מייצרות לרשות כסף.


כל אלה לא קורים במקרה והם בטח לא נס משמיים, אלא תוצאה של תכניות מדויקות, שרואות בכל הדברים האלה ערך. רשות ליברלית פשוט דואגת להיות טובה לכל התושבים שבה ולקדם אותם. היא דואגת לתכנית עבודה סדורה עם המבט קדימה, אל עתיד הישוב ואל מה שטוב לכם, התושבים, הרבה שנים קדימה. ואם עוסקים בתשתיות, בואו נגיד מילה גם על וועדות תכנון ובינוי מקומיות - הן הרי ידועות כפתח לשחיתות, אבל אי אפשר לנהל עיר בלעדיהן, ומועצה ליברלית חזקה, שדוגלת בערכים דמוקרטיים כמו שוויון ושקיפות, תפעל על פי תכניות עבודה מיטיבות, תקיים תהליכי שיתוף ציבור ותשמש מגן טוב גם בפני שחיתות מקומית. בקיצור, כולנו רוצים לחיות בעיר מפותחת ונגישה שטובה לכל תושביה, כי זה הופך את הדרך שלנו לוויצמן להרבה יותר נוחה והרבה יותר מהירה. אז מה אתם יכולים לעשות כדי לדאוג לזה? טוב ששאלתם, כי גם לזה יש תשובה ממש קלה!


 

ב-27.02, יום הבחירות לרשויות המקומיות, קמים בבוקר, לוקחים אתכם את הילדות והילדים מגיל 17 ומעלה ויוצאים להצביע בקלפי שלכם. פתק צהוב לראש ראשות ליברלי ופתק לבן לרשימה ליברלית למועצה. אל תוותרו, זו הזדמנות של פעם בחמש שנים.

Kommentare


רשימות 5050

רשימות שבראשן עומדות נשים יבטיחו הגדלת מספר הנשים במועצה והגדלת השוויון, וכך גם רשימות ריצ׳רץ׳, שבהן משובצים גברים ונשים לסירוגין.

מיזם 5050 ריכז את הרשימות בכל הערים בארץ שאימצו את עקרון הריצ׳רץ, וגם את אלה שלא. 

חוזה חדש

תנועת "חוזה חדש" קמה על מנת לקדם חוזה חברתי-חוקדתי חדש בישראל, ברוח מגילת העצמאות.  ועל מנת לקדם את עוצמותיה וערכיה של החברה הליברלית, לתוך המוסדות הפוליטיים, והרשויות המוניציפליות תחילה.

 

לתנועה רשימות בכ-25 מועצות מקומיות שיכניסו א.נשים עם רקורד עשייה ואקטיביזם, שיתמודדות בבחירות כדי לאייש  ולשרת את הציבור מעמדות עם כוח והשפעה על החיים בערים הליברליות.

התנדבות לבחירות לרשויות המקומיות

רוצה לעזור לקדם את הרשימות הליברליות ביום הבחירות? 
מלא.י את הפרטים ונהיה בקשר בהקדם

!תודה

bottom of page