top of page

הבחירות המוניציפליות: מה אתם עושים?

עודכן: 19 בפבר׳

יום הבחירות לרשויות המקומיות הוא יום שבתון, ממש כמו בבחירות הארציות. אבל רגע לפני שתצאו לטייל, לשופינג או לבילוי עם המשפחה, אל תשכחו לעבור בקלפי, בשביל העתיד שלכם.ן!ביום שלישי, 27.02.24, יתקיימו הבחירות לרשויות המקומיות וזה יהיה יום שבתון. אולי כבר יש לכם.ן תכניות, הרי לא בכל יום יש לנו הזדמנות ליום חופש באמצע השבוע, אבל רגע לפני שתצאו לבית קפה, לטיול או לחוף הים, קחו כמה דקות ועברו דרך הקלפי.


הבחירות המוניציפליות נשמעות לכם.ן אולי כמו אירוע די אפור ומשעמם, אבל האמת היא שיש להן השפעה על יותר דברים ממה שנדמה לכם.ן ובדיוק השנה, בשנה הקשה ביותר לדמוקרטיה הישראלית, הבחירות המקומיות הן ההזדמנות הכי משמעותית שלנו להשפיע על הצביון הליברלי של ישראל בכלל, ושל מקום המגורים שלנו בפרט.


אחת לחמש שנים מתקיימות הבחירות לרשויות המקומיות ובניגוד לבחירות הארציות, הן מתרחשות תמיד בזמן. פעם בחמש שנים יש לכם.ן הזדמנות לבחור בא.נשים שישפיעו על כל הדברים הקטנים שיש להם השפעה גדולה על חיי היומיום שלכם. אבל למרות שזו הזדמנות של פעם בחמש שנים, המון א.נשים מוותרים עליה. כמה? כמעט חצי!


בבחירות המקומיות האחרונות שהתקיימו באוקטובר 2018 (כן, ממש לפני חמש שנים), רק 59.5% מבעלי ובעלות זכות הבחירה מימשו את הזכות. זה שיעור נמוך מאוד, נמוך מדי. תארו לעצמכם שכל תומכי הגוש הליברלי יחרגו ממנהגם ויצאו להצביע בבחירות לרשויות המקומיות. זה יכול להיות מהפך של ממש, לא רק בישוב שלכם.ן, אלא בתמונה הארצית ממש.


למה?

כי לרשות המקומית יש השפעה על העמותות והתכנים שנכנסים לבתי הספר של הילדים שלכם.ן ודרכם על אופי החינוך וההשכלה שיקבלו.

כי הרשות המקומית יכולה להחליט אם תהיה תחבורה ציבורית בישוב שלכם.ן בכל ימות השבוע, או שבשבתות ובחגים מי שאין להם רכב פרטי ימצאו את עצמם תקועים בבית.

כי הרשות המקומית היא זו שאחראית על טיפוח כלכלה מקומית וסביבה ירוקה והיא גם זו שתקבע אם הישוב שלכם יהיה פתוח ופלורליסטי או לא.

כל אלה ועוד הם תחומים שנמצאים בתחום הסמכות והאחריות של ראשי רשויות.


זכרו, ראשי רשויות ליברליים מייצרים חזית ליברלית אל מול מוסדות המדינה. הם שומרים על צביון ליברלי בכל המוסדות המקומיים ומבטיחים שעמדות מפתח, שמשפיעות על חיי היומיום שלנו יאויישו על ידי בעלי תפקידים מקצועיים וליברליים.


ואם אתם חיים בעיר עם רוב שמרני? לא להתייאש! הפתק שלכם לרשימת מועצת העיר נותן לכם.ן את הכח לשפר את המאזן הליברלי של הרשות. רשימה ליברלית במועצה שמרנית יכולה להיות גיים צ׳יינג׳ר, ובדיוק לשם אנחנו חייבים לחתור.


אז בואו נדבר רגע על הפרטים הטכניים:

  • ממש בקרוב תנחת בתיבת הדואר שלכם.ן האיגרת לבוחר.ת, שבה כתוב מיקום הקלפי שלכם.ן. האיגרת לא הגיעה? אל דאגה, אפשר לאתר את המידע גם באתר משרד הפנים.

  • ביום הבחירות, קחו איתכם תעודת זהות או רישיון נהיגה כדי להזדהות. שימו לב: בלי תעודה מזהה רשמית לא יתנו לכם.ן להצביע!

  • חברי ועדת הקלפי יציידו אתכם.ן בשני פתקים: פתק צהוב לראש הרשות ופתק לבן לרשימה למועצה.

  • שני פתקים - שני מעטפות, שימו לב שלא להתבלבל ביניהן.

חשוב מאוד! לפני יום הבחירות עשו שיעורי בית, קראו את הפרסומים של המועמדים והמועמדות, לכו לחוגי בית, למדו מה עמדות כל מועמד.ת בסוגיות ליברליות ועקרוניות ותחשבו היטב במי אתם.ן בוחרות.ים!

למי יש זכות הצבעה:

שימו לב, בשונה מהבחירות לכנסת:

  • זכות ההצבעה בבחירות המקומיות היא כבר מגיל 17, כך שאם יש לכם.ן מתבגרים.ות בבית, אולי גם להם.ן כבר יש זכות הצבעה.

  • זכות ההצבעה היא לכל אזרחי.ות ישראל אבל גם לתושבים שאינם אזרחים.

 

אז ב-27.02 יוצאים בבוקר מהבית עם כל בני המשפחה בעלי זכות ההצבעה, קוראים גם לשכנים והולכים להצביע, ורק אחר כך נהנים מיום חופש ואחריו מהרבה ימים חופשיים באמת!

Comments


רשימות 5050

רשימות שבראשן עומדות נשים יבטיחו הגדלת מספר הנשים במועצה והגדלת השוויון, וכך גם רשימות ריצ׳רץ׳, שבהן משובצים גברים ונשים לסירוגין.

מיזם 5050 ריכז את הרשימות בכל הערים בארץ שאימצו את עקרון הריצ׳רץ, וגם את אלה שלא. 

חוזה חדש

תנועת "חוזה חדש" קמה על מנת לקדם חוזה חברתי-חוקדתי חדש בישראל, ברוח מגילת העצמאות.  ועל מנת לקדם את עוצמותיה וערכיה של החברה הליברלית, לתוך המוסדות הפוליטיים, והרשויות המוניציפליות תחילה.

 

לתנועה רשימות בכ-25 מועצות מקומיות שיכניסו א.נשים עם רקורד עשייה ואקטיביזם, שיתמודדות בבחירות כדי לאייש  ולשרת את הציבור מעמדות עם כוח והשפעה על החיים בערים הליברליות.

התנדבות לבחירות לרשויות המקומיות

רוצה לעזור לקדם את הרשימות הליברליות ביום הבחירות? 
מלא.י את הפרטים ונהיה בקשר בהקדם

!תודה

bottom of page