top of page

בוחרים ובוחרות בקהילה

עודכן: 19 בפבר׳

בבחירות לרשות המקומית אנחנו לא בוחרים רק בעלי תפקידים שינהלו את הישוב שלנו, אנחנו גם בוחרים בקהילה, שהיא הבסיס לאיכות החיים שלנו במקום שבו בחרנו לחיות.הרשות המקומית היא קודם כל הבית שלנו, המקום שהוא חלק מהזהות שלנו ושאת שמו אנחנו אומרים בגאווה (או לא) כששואלים אותנו מאיפה אנחנו. כדי שבאמת נהיה גאים במקום הזה, כדי שנרגיש שייכות, כדי שזה באמת ירגיש לנו כמו הבית, צריכה להתהוות בו קהילה. כי כל הנתונים מראים שבמקום שיש בו חיי קהילה עשירים, יש גם איכות חיים.


בשכונות וברשויות עם חיי קהילה עשירים, יש פחות הגירה שלילית ויותר הגירה חיובית ויש הרבה יותר שמירה על הצביון ועל אורח החיים הקהילתי. הנה כבר סיבה אחת טובה לרוץ להצביע לראש רשות ורשימה ליברליים, שטיפוח חיי קהילה עשירים ומגוונים נמצאים גבוה בסדרי העדיפויות שלהם.


רשות ליברלית שמטפחת חיי קהילה טובים שמה דגש על ערכי הליבה הליברליים, על קיום אירועי תרבות וקהילה מגוונים, על מתן מענה למגוון אוכלוסיות השונות, על יצירת תחושת ערך ועניין לתושבים, על חינוך פורמלי ובלתי-פורמלי איכותיים ועל צמצום פערים וקידום שוויון.


ראש רשות ליברלי יקדם (או תקדם) את חיבור הקהילה לצביון הליברלי של הרשות, למשל בפרויקטים שמטיבים עם הקהילה כמו פרויקטים של גינון קהילתי, או של עידוד מחזור וסביבה ירוקה, או בהקצאת תקציבים לתנועות נוער ייחודיות. זוכרים את המשבר של כנפיים של קרמבו? אז ברשות שבה מכנים את התנועה ״טלפיים של קרמבו״ הסיכויים אפסיים שהרשות תיחלץ לעזרתה.


ברשות ליברלית קהילת הלהט״ב תזכה לתקציבים ולמרחב שמספק בטחון אישי, יקודמו תכניות לקידום נשים ונערות במגוון תחומים, אירועי קהילה יכוונו לחיבורים בין השכונות השונות במקום להפרדה ובידול - מה שיאפשר צמצום פערים, מיצוי משאבים, וגם יפתח דלת למוביליות חברתית שתחזק את הרשות כולה.

ברשות ליברלית תושביה בגיל השלישי יזכו לפעילויות מגוונות ומעשירות, המרחב הציבורי יתחשב בהם, ופרויקטים שונים יחתרו לשלבם בחיי הקהילה. למשל, בחיבור עם בתי הספר, הגנים ותנועות הנוער, כי בקהילה למדורת השבט יש ערך רב. התחבורה הציבורית תאפשר תנועה בכל ימות השבוע, כדי שכולם יהיו חופשיים לטייל ולבקר בי משפחה וחברים בסוף השבוע גם אם אין להם גישה לרכב פרטי, וחיי התרבות והלילה יהיו במקום גבוה בסדר העדיפויות, יושקעו בהם משאבים כדי שהם יהיו עשירים ומגוונים ויתנו מענה לתושבים המבוגרים, כמו לצעירים. כדי שכל זה יקרה, ראש הרשות שלכם צריך או צריכה להבין שאלה הדברים שחשובים לקהילה שלהם, כלומר לכם: רשות שנותנת מענה לצרכים מגוונים, שחשוב לה לתת מקום וקול לכולם ולכולן, שחשוב לה לטפח קהילה שנעים לחיות בה וסביבה שמאפשרת לקהילה לפרוח.


 

כדי שהם יבינו את זה, כל מה שאתם צריכים לעשות זה ללכת ב-27.02 לקלפי, לשים פתק צהוב לראש רשות ליברלי ופתק לבן לרשימה ליברלית, ולא לשכוח לקחת אתכם את כולם, כי קהילה זה קהילה.

Comments


רשימות 5050

רשימות שבראשן עומדות נשים יבטיחו הגדלת מספר הנשים במועצה והגדלת השוויון, וכך גם רשימות ריצ׳רץ׳, שבהן משובצים גברים ונשים לסירוגין.

מיזם 5050 ריכז את הרשימות בכל הערים בארץ שאימצו את עקרון הריצ׳רץ, וגם את אלה שלא. 

חוזה חדש

תנועת "חוזה חדש" קמה על מנת לקדם חוזה חברתי-חוקדתי חדש בישראל, ברוח מגילת העצמאות.  ועל מנת לקדם את עוצמותיה וערכיה של החברה הליברלית, לתוך המוסדות הפוליטיים, והרשויות המוניציפליות תחילה.

 

לתנועה רשימות בכ-25 מועצות מקומיות שיכניסו א.נשים עם רקורד עשייה ואקטיביזם, שיתמודדות בבחירות כדי לאייש  ולשרת את הציבור מעמדות עם כוח והשפעה על החיים בערים הליברליות.

התנדבות לבחירות לרשויות המקומיות

רוצה לעזור לקדם את הרשימות הליברליות ביום הבחירות? 
מלא.י את הפרטים ונהיה בקשר בהקדם

!תודה

bottom of page